Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitimi tamamladım, basılı sertifikam bana nasıl ulaşacak

Sitemize kaydolurken doldurduğunuz kayıt formunda verdiğiniz isim soyisim bilgileri kullanılarak sertifikanız tarafımızca isminize özel hazırlanıp PDF formatında indirilebilir şekilde sunulacaktır. Bu nedenle kayıt formunda sağladığınız bilgilerin doğruluğu önemlidir.

Eğitimin kapsamı nedir?

Güvenilir Eller Gıda Güvenliği Online eğitimleri Gıda Güvenliği Derneği işbirliğiyle hazırlanmış olup, bu eğitimler sayesinde şef ve mutfak personelleri insan sağlığını etkileyen tehlikeleri; risklerden korunma ve engelleme yöntemlerini öğrenir. Güvenilir Eller Gıda Güvenliği Eğitimi, çapraz bulaşma, fiziksel ve kimyasal tehlikeler, temizlik, üretim güvenliği ve HACCP uygulamaları olmak üzere toplam 5 ayrı bölümden oluşuyor.

Bu eğitimin bana ne faydası dokunacak?

Ev dışı tüketim noktalarının önceliği misafirlerine hijyenik ve güvenli gıdalar sunmaktır. Şefler her gün insan sağlığını tehdit eden tehlikelerle ve risklerle karşı karşıya kalır. Bu eğitimi alarak bu risk ve tehlikelerden korunma yönetemlerini öğreneceksiniz. Sektörde sayısısı gittikçe artan denetimleri eğitimde öğrendiğiniz konuları uygulayarak sorunsuz bir şekilde geçirebileceksiniz

Sertifikanın bana faydası ne olacak?

Gıda Güvenliği Derneği Türkiye’de Gıda Güvenliği konusunda uzman bir kurumdur ve online eğitimlerin içerikleri Gıda Güvenliği Derneği ile ortaklaşa hazırlanmıştır. Size gönderilecek isminize özel sertifika da Gıda Güvenliği Derneği onaylıdır. Bu sertifika sayesine işvereniniz ve misafirlerinize gıda güvenliği konusunda ilgili eğitimleri tamamlamış olduğunuzu anlatabilirsiniz.

İşe girişlerde bu sertfika zorunlu hale mi geliyor?

Gıda güvenliği denetimleri gittikçe artıyor. Eğitimleri tamamlamak ve isminize özel sertifikanızı almak bu denetimlerde size kolaylık sağlayacaktır ancak sertifikanın zorunlu olması gibi bir durum söz konusu değildir.

Eğitim benim işe girişimde etkili olacak mı?

Artan gıda güvenliği denetimleri nedeniyle işverenler bu konuda eğitimli personeli eğitimsiz personele tercih etmektedir.

UFS’ye üyeyim yeniden bu siteye üye olmam gerekli mi?

Evet eğitimlerimiz www.ufs.com’a bağlı ayrı bir site üzerinden alınmakatadır. Bu nedenle bu siteye de üye olmanız gerekmektedir.

Şifremi hatırlamıyorum ne yapmalıyım

Sisteme giriş sayfasında “şifremi unuttum” linkine tıklayarak yeniden şifre oluşturma sürecini başlatabilirsiniz.

Elimde 5’ten fazla kod var bunları arkadaşlarımla paylaşabilir miyim

Kullanılmamış her kodu arkadaşlarınızla onların da eğitimi alabilmesi için paylaşabilirsiniz. Her bir kod sadece bir eğitimi active eder ve tek kullanımlıktır.

Her kod sadece tek bir video için mi yoksa tüm videolar için mi çalışmaktadır?

Her bir kod sadece tek bir eğitim videosunu active eder.

Kodları nereden temin edebilirim.

Kodları aşağıdaki ürünlerimizin üzerindeki etiketlerden temin edebilirsiniz.

  • KNORR 1-2-3 TAVUK BULYON YENİ 5KG

  • KNORR 1-2-2 ET BULYON YENİ 5KG

  • KNORR TAVUK BULYON YENİ 5KG

  • KNORR ET BULYON YENİ 5KG

  • KNORR SEBZELİ ÇEŞNİ YENİ 5KG

  • KNORR DEMI GLACE SOS 1KG

  • KNORR SEBZELİ ÇEŞNİ YENİ 750G

  • KNORR ET BULYON 750G

  • KNORR TAVUK BULYON 750G

  • RAMA KREMA 1L

Eğitim’i hangi kurumlar desteklemektedir.

Tüm eğitim içeriğimiz Gıda Güvenliği Derneği ile beraber hazırlanmıştır. Eğitim sonunda almaya hak kazanacağınız sertifika da Gıda Güvenliği Derneği onaylıdır.

Eğitim ücretli mi?

Güvenilir Eller Online Gıda Güvenliği Eğitimleri için her bir eğitimi active etmek için ürün etiketleri üzerindeki kodlara ihtiyacınız vardır. Eğitimler için ayrıva bir ücret ödenmesi gerekmez.